AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Děti se seznámily s prací policie. Zkusily si i modelové situace.
Děti se seznámily s prací policie. Zkusily si i modelové situace.
Autor / zdroj: Jan Rybanský
18.11.2019

Děti se seznámily s prací policie. Zkusily si i modelové situace

PRAHA

V průběhu letošního roku uspořádali policisté ze Zličína několik preventivních akcí pro děti mateřských a základních škol.

V průběhu letošního roku uspořádali policisté z místního oddělení Zličín ve spolupráci s kolegy z dopravního inspektorátu druhého policejního obvodu devět preventivních akcí především pro děti mateřských a základních škol. Děti se tak mohly seznámit nejen se základními činnostmi policie v podobě například přijmutí trestního oznámení a postupu při jeho zpracování, ale i zúčastnit se mnoha modelových situací.

Policisté jim ukázali řešení přestupku přímo na místě udělením blokové pokuty, či zajištění stop na místě činu a následný postup jejich vyhodnocení. Nechyběly ani modelové ukázky zadržení „nebezpečného pachatele“ a jeho umístění do policejní cely. Samozřejmě, že i tu si mohli prohlédnout. Mladí diváci se dále seznámili s výzbrojí i výstrojí, kterou používají policisté ve službě. Se zaujetím usedli do policejního vozu, či na motocykl. O služební zbraně, pouta, neprůstřelné vesty, protiúderové prostředky, radar na měření rychlosti, či dalekohled sloužící ke kontrole řidičů byl neméně velký zájem.

U dětí druhého stupně základní školy se policisté při přednáškách zaměřili na drogovou problematiku a problematiku spojenou s požíváním alkoholových nápojů a jejími následky.

Akcí se zúčastnilo na osm set dětí ve věku čtyři až patnáct let a byly pořádány nejen na místním oddělení Zličín, ale také v parku v Hrozenkovské ulici v Praze 5, či přímo v tamní základní škole. Zúčastnili se i kolegové z oddělení služební hipologie, kynologie a také poříčního oddělení, kteří předvedli výcvik koní, psů a zásah na hladině Vltavy.

Cílem preventivních akcí bylo především seznámit děti s bezpečným chováním v silničním provozu a připravit je na nástrahy běžného života.

Autor / zdroj: Jan Rybanský

DALŠÍ ČLÁNKY

Praha novou vyhláškou zakáže herní automaty

Hlavní město Praha připravuje novelu vyhlášky o regulaci hazardu, která zakáže provoz technických hazardních her neboli automatů. Praha se tak vydá st

Praha hostí Mistrovství ČR 2020 v latinskoamerických tancích

Mistrovství České republiky 2020 v latinskoamerických tancích se uskuteční v sobotu 1. února 2020 v Praze. Soutěžit se bude v pěti tancích latinskoame

Praha uzavřela sesterskou smlouvu s Tchaj-pejí

Primátor Zdeněk Hřib a starosta Tchaj-peje Wen-je KO podepsali v Brožíkově sále Staroměstské radnice sesterskou smlouvu a několik memorand týkajících

DNES SE STALO

AUTO MOTO25. ledna 1901

byl v Paříži otevřen první Automobilový a motocyklistický salon.

HISTORIE25. ledna 1905

v jihoafrickém dole byl nalezen největší diamant v historii o váze 3 106 karátů. Později získal jméno Cullinan.

SPORT25. ledna 1924

byly ve Francii zahájeny I. Zimní olympijské hry.

POZVÁNKA OBRAZEM